2023 m. rugsėjo 22 d., penktadienis

gangsteriai | The Way of the Househusband


Jau labai seniai taip nieks nekabino žiūrėt, kaip The Way of the Househusband. Manau padėjo ir tai, kad serijos - labai trumpos ir labai linksmos. Serijos paremtos Kousuke Oono parašyta ir iliustruota manga, kurią irgi verta paskaityti.

Animacija prasideda stebint bauginančiai atrodantį jakudzą vonios kambaryje. Apsiprausęs jis apsivelka, griebia peilį ir... Imasi daryti pusryčių savo dirbančiai žmonai. Matote, Tatsu, Nemirtingasis Drakonas, iš tiesų buvo jakudza. Bet dabar savo nusikalstamame pasaulyje įgytus įgūdžius jis telkiasi namų ruošos darbams atlikti. Jis tvarkosi, gamina maistą, estetiškų patiekalų nuotraukas kelia į socialinius tinklus, medžioja išpardavimus ir taip toliau. Kartais keliai susikerta su žmonėmis iš praeities, ko pasėkoje, mums paprastiems mirtingiesiems eiliniai darbai, virsta iki ašarų juokinančiais išbandymais. 

Kiekviena serija turi kokią nors paprastą užduotį, su kuria Tatsu bando susidoroti iki tobulumo, jakudzos garbės reikalas. Tad, tarkime, pirmajame, jo žmona pamiršo pietus. Supakavęs dėžutę į ziplock maišelį, įsimetęs į vieną iš tų kietų lagaminėlių, jis stveria dviratį ir išskuodžia paskui ją. Pakeliui jį sustabdo policija, nes vyrukas, visgi, atrodo, kaip jakudza. Jiems įtartina, o jam - visiškai nesuprantama, tad senų gerų įpročių vedamas, Tatsu pamėgina pasaldinti pareigūnų nuotaiką nedideliu kyšiu, dovanėle. -15% nuolaidos kuponu...

Kiek vėliau, kaip ir minėjau, jis susiduria su žmonėmis iš savo praeities. Kai kurie vis dar laikosi įsikibę dylančios galios, kiti gi, kaip ir jis pats, bando prisitaikyti prie normalaus gyvenimo. Vienas iš pakartotinai pasirodančių veikėjų yra jaunuolis vardu Masa. Jam nelabai sekėsi prisitaikyti, tad vos pamatęs Tatsu - puola mėginti jį grąžinti į nedoros kelią, vis sekdamas iš paskos, kol Tatsu perka produktus namams, meta butelius į taromatą, eina į maisto gaminimo būrelį. Čia, vaikino kantrybė baigiasi, bet Tatsu nepalūžta ir paaiškina Masa, jog toks gyvenimas bene nesiskiria nuo jakudzos. Jis turi saugoti šeimą, stengtis ir tobulėti: sau šventų dalykų smurtu neapsaugosi.

You can't protect what's sacred to you through violence.

Kiekvienas epizodas - juokingas ir įdomus. Žmonės reaguoja į šiuos keistuolius, jų keistą kalbą ir grėsmingą povyzą, kol jie bando daryti mums įprastus dalykus, tokius, kaip tos pačios gaminimo pamokos, produktų pirkimas, įvairūs paprasti darbai. Pavyzdžiui, vienas iš buvusių jakudzų dirba maisto vagonėlyje, bet, kad jau sekasi prastai, paprašo Tatsu pagalbos. Gal šis turi kontaktą? Taip, turi, jie tuoj pat susiveiks tų geresnių miltukų. T.y. būtent, kad, miltų. Tikrai labai rekomenduoju visiems, kas tik norit šiek tiek atsipalaiduoti ir per daug negalvojant - pasilinksminti.Komentarų nėra:

Dracember | Filmas | Dark Prince: The True Story of Dracula

Dark Prince: The True Story of Dracula yra vienas tų retesnių istorinių filmų apie Vladą Drakulą. Žmogų, kurio įkvėptos legendos pranoko ti...