2021 m. lapkričio 30 d., antradienis

Oni, arba mano pirmoji pažintis su kiberpanku | 5 - pabaiga

Oni turi nuostabią, tamsią ir pilną posūkių istoriją. Vieną pasirinkimą, dvi pabaigas, ir vieną apibendrinimą. Piktadariai laimėjo. Muro ir, jei tikėsime juo, jų tėvas, prof. Hasegawa, laimėjo. Kaip ir dera tokio žanro žaidimui, pasaulis, ar bent gyvybė jame, tokia, kokia mums yra pažystama, baigėsi. Dabar brėkšta nauja, Daodan Chrysalis aušra.

Apibendrinant, manau jog Oni yra labai vertingas, bet dažnai pražiūrimas kiberpanko žanro istorijos gabalėlis. Žaidimas tikrai geras, jei jau mėgau jį net tada, kai ne pilnai supratau jo istoriją, ir net po to, kai ją pagaliau pilnai suvokiau, dešimtmečiais vėliau. Būtent jo dėka atradau patį kiberpanko žanrą ir tokius kultinius perlus, kaip Ghost in the Shell (tik ne filmą, eikit sau su tuo filmu ir su SJ).

Oni yra atsakingas už mano aukštus herojų standartus: Konoko arba Mai Hasegawa, nors ir yra pagrindinė veikėja – absoliučiai nėra geradarė, herojė. Jos tamsioji pusė – labai ryški. Sprendimai – blogi, paremti jausmais, neapgalvoti, ko pasėkoje žaidimo gale įvykstantis kataklizmas yra jos kaltė. Nors Mai širdis, berods, vietoje, žaidimo raidoje ima aiškėti, jog ji su broliu – ne tokie ir skirtingi. Kuo toliau, tuo maištingoji Mai tampa piktesne, agresyvesne. Kuo arčiau pabaigos, tuo mažiau skirtumo tarp civilių ir pakalikų.

Oni yra atsakingas ir už mano meilę piktadariams: Muro yra piktadarys su iškreiptu altruizmo jausmu. Jis įkūnija tas dvi mintis: „visi esame piktadariai kažkieno kito istorijoje“ ir „kiekvienas piktadarys yra savo istorijos herojus“. Sindikato bosas tiki, jog jo tikslas yra teisingas, net jeigu ir suvokia, kad nėra geras ir kainuos daugybę gyvybių. Dar gi, jis – intriguojantis. Pakankamai protingas, kad tęstų mokslininkų darbą. Ir pakankamai gudrus, kad perimtų Sindikato vadžias.

Argi ne įdomu, kaip kai kurios istorijos su mumis išlieka? Kitą sykį, į tas pirmąsias galima atsekti tiek daug gijų. Ačiū, kad leidote man paspangti apie savo mažytį apsėdimą. Ir, to spangimo pasėkoje, noriu ir jūsų paklausti: ar turite tokią istoriją? Tokią, kur išliko su jumis dešimtmečiais vėliau?

Na, o jeigu su Oni norite susipažinti iš arčiau, ne vien aukščiau pateikto video peržiūrėjimu, arba, kaip ir aš, kažkada jį žaidėte ir pasiilgote, ar tiesiog norite kažko daugiau, štai pora naudingų nuorodų:

Jubiliejinė versija: Visa informacija apie tai, kaip turimą Oni žaidimą paleisti, bei tam skirta programa, išbandyta, patikrinta, veikianti, pažadu.
Komiksai: Asmeniškai, net nežinojau, kad jie tokie egzistuoja. Bet štai.

Bei, žinoma, viskas, kas žinoma apie Oni 2: Rebirth > > >

Komentarų nėra:

Kaip Piktadarys | Araj Oblodra (Baldur's Gate 3)

ko-fi Pagaliau pasiekę Moonrise Towers , kažkur bokštų viduje rasite drow alchemikę vardu Araj Oblodra . Užtenka tik prisiminti, kur esate, ...